Przeskocz do treści

Pomysł na nowy cykl imprez Liga MTB w Polsce

Komisja MTB pragnie zaprezentować założenia nowego cyklu imprez MTB z klasyfikacją generalną. Do tej pory gradacja imprez w kolarskich była bardzo wąska. Idąc od najbardziej prestiżowych to kolejno Mistrzostwa Polski, Puchary Polski, Olimpiada Młodzieży, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zawody zgłoszone do kalendarza ogólnopolskiego PZKol oraz pozostałe regionalne.

Wysokie wymagania, które muszą spełnić organizatorzy Pucharów Polski, sprawiają, że tworzy się duża organizacyjna luka między tymi najlepszymi  a tymi pozycjonowanymi nieco niżej organizatorami. Należy ją uzupełnić tworząc nowy podmiot skupiający najlepszych organizatorów w Polsce, a zwłaszcza tych:

  • aspirujących do organizacji prestiżowych Pucharów Polski,
  • organizatorów, którzy w danym roku nie uzyskali rangi PP, ale w dalszym ciągu chcą organizować zawody na pucharowym poziomie,
  • pozostałych organizatorów, cieszących się nienaganną opinia i wartych docenienia za dotychczasową jakość i wkład w imprezę.

Tak powstał regulamin, który będzie wysyłany do poszczególnych organizatorów do zaakceptowania. Organizatorzy akceptujący regulamin i zobowiązujący się  do udziału w nowym przedsięwzięciu zobligowani będą m.in. do przesłania Komisji MTB wyników zawodów w celu tworzenia i aktualizacji klasyfikacji generalnej.

Kwestią otwartą pozostaje nazwa, pojawiają się propozycje Superliga MTB XCO bądź Pro liga MTB XCO. Chętnie wysłuchamy Waszych opinii.

Pomysłodawcą tej klasyfikacji jest Przemysław Haczkiewicz, członek Komisji MTB.

Projekt regulaminu

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz plik [182.46 KB]