Przeskocz do treści

Opinia Komisji MTB dot. wyboru trenera kadry MTB

W związku z ogłoszonym przez Polski Związek Kolarski konkursem na trenera kadry narodowej MTB Cross Country (elita, młodzieżowcy, juniorzy – kobiety, mężczyźni), korzystając ze swoich kompetencji, mając na uwadze dobro i rozwój polskiego kolarstwa górskiego Komisja rekomenduje Bogdana Czarnotę na ww. stanowisko.

Bogdan Czarnota jako jeden z nielicznych trenerów w Polsce ma doświadczenie w prowadzeniu z sukcesami najlepszych krajowych zawodników, którzy osiągają również sukcesy międzynarodowe (m.in. olimpijki i akademickiej mistrzyni świata Katarzyny Solus-Miśkowicz, wielokrotnych mistrzów Polski Marka Konwy, Marcelego Bogusławskiego czy Aleksandry Podgórskiej). Dlatego jego osoba na stanowisku trenera będzie pozytywnie odebrana przez środowisko najbardziej zainteresowanych czyli polskich zawodników MTB.

Bogdan Czarnota ma dobry kontakt z trenerami i menedżerami najsilniejszych klubów MTB w Polsce (zobowiązał się do dobierania trenerów współpracowników będących jednocześnie trenerami kadrowiczów), dlatego jest gwarantem owocnej z nimi współpracy. Wybór innego trenera może spowodować niepotrzebne perturbacje na tej linii.

Dlatego Komisja MTB rekomenduje Bogdana Czarnotę na stanowisko trenera kadry Polski MTB XCO.

Komisja MTB w składzie:

Przemysław Gierczak
Kamil Dziedzic
Piotr Walerak
Przemysław Haczkiewicz
Błażej Maresz

oraz:
Rafał Hebisz
Sebastian Żabiński

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz plik [126.57 KB]