Przeskocz do treści

Wniosek o włączenie sztafet młodzieżowych MTB do systemu współzawodnictwa

W dniu 10 października Komisja MTB przesłała wniosek o włączenie sztafet młodzieżowych MTB (mieszanych) do systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży (SSM) wraz z opracowanym regulaminem. Modelowe wyścigi sztafet w formie pokazowej rozegrane zostały w 2016 roku podczas Pucharu Polski MTB w Białymstoku oraz podczas Mistrzostw Polski MTB XCR w Sławnie. Pierwsze informacje o sztafetach zostały przesłane do Polskiego Związku Kolarskiego w listopadzie 2015 r. Niestety wtedy nie zostały włączone do SSM jako konkurencja obserwowana w 2016 roku. Podjęta została ponowna próba na rok 2017. Informacje od Dyrektora Sportowego PZKol.

Bardzo dziękuję komisji za opracowanie regulaminu rozgrywania mistrzostw Polski w konkurencji sztafet mieszanych. Mistrzostwa Polski w tej konkurencji oczywiście mogą się odbyć.
Niestety zgodnie z informacjami uzyskanymi z MSiT, aby konkurencja mogła być obserwowana, musi zostać zgłoszona do MSiT najpóźniej w miesiącu październiku roku poprzedniego. Ponieważ wniosek został zgłoszony przez komisję w miesiącu listopadzie 2015, sztafety mieszane będą obserwowane przez MSiT w roku 2017 i jeśli frekwencja będzie odpowiednia, konkurencja ta zostanie wprowadzona do systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży w roku 2018.
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz plik [122.07 KB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz plik [55.71 KB]